Остеохондроз: лікування, симптоми, причини

В середині 60-х років минулого сторіччя в країнах тоді ще Радянського Союзу почали широко використовувати термін «остеохондроз». Це було дуже зручно, адже такий діагноз підходив до пояснення будь-якого больового синдрому, локалізованого у спині. Але закордонна медична практика та дослідження довели, що остеохондроз – це, скоріш, не захворювання, а природний процес старіння хребта. Дегенеративні процеси, що поступово розвиваються в організмі, можна трохи уповільнити. Крім того, є реальна можливість знизити інтенсивність їх проявів та полегшити стан пацієнта. Для цього потрібно пройти курс лікуваннязахворювання у досвідченого остеопата – Дмитра Лободіна.

Що таке остеохондроз

Остеохондроз характеризується, як дегенеративно-диструктивне ураження хребта, яке найчастіше спостерігається у хрящових з’єднаннях. Механізм появи та розвитку захворювання пояснюється просто. Річ у тому, що хребет несе на собі значне статичне та динамічне навантаження, тому, як і будь-яка інша несуча конструкція, він поступово зношується. Приблизно к 50 рокам прояви остеохондрозу спостерігаються у кожної людини.

остеохондроз

В залежності від локалізації, існує декілька форм цього захворювання: остеохондроз шийного відділу хребта, а також грудного та поперекового відділів. Окрім цього, у пацієнта можуть діагностувати змішану форму патології. Цікаво, що приблизно у 50% пацієнтів розвивається остеохондроз поперекового відділу хребта. 25% випадків приходиться на хвороби шийного відділу.

Причини остеохондрозу

Як ми вже писали вище, головною причиною розвитку остеохондрозу є вікові зміни стану хребта. Звичайно, існують фактори, що прискорюють цей процес. До них належить такий розповсюджений серед мешканців мегаполісів фактор, як низька фізична активність. Додатково до причин появи хвороби належать:

  • спадкові фактори;
  • порушення обміну речовин;
  • пошкодження хребта в результаті травм;
  • порушення постави, в тому числі викривлення будь-якого ступеня та локалізації;
  • занадто сильні та несиметричні навантаження на спину.

Зазвичай встановити конкретну причину розвитку остеохондрозу грудного відділу хребта та інших видів цього захворювання буває складно, тому лікарі зосереджуються на якісній діагностиці та лікуванні.

Симптоми остеохондрозу

Перше, на чому потрібно зосередитись лікарю при підозрі наявності у пацієнта остеохондрозу – виключення інших патологій. Річ у тому, що дуже часто під природні дегенеративні процеси «маскуються» страшні захворювання. Найрозповсюдженішими серед них є злоякісні пухлини хребта, які мають дуже схожі прояви. Якщо говорити про найбільш поширені симптоми остеохондрозу, то до них належать:

  • для шийного відділу – біль в шиї при різких рухах, ниючий біль, почуття ломоти та оніміння у плечах та верхній частині рук, головний біль тощо;
  • для грудного відділу характерні такі прояви, як гострий біль у лівій половині грудини та біль між лопатками, зміни артеріального тиску, статева дисфункція, біль у внутрішніх органах та ін.;
  • остеохондроз поперекового відділу має такі симптоми, як сильне напруження м’язів спини, ниючий біль в попереку, який посилюється при переохолодженні та тривалому знаходженні в одній позі, судоми в ногах тощо.
симптоми остеохондрозу

Лікування остеохондрозу

На жаль, вилікувати захворювання повністю неможливо, адже розвиток остеохондрозу є природнім процесом. Але це не означає, що приділяти йому увагу непотрібно. Завдяки процедурам остеопатії, підтриманню здорового способу життя, фізичним вправам можна зупинити розвиток патології та суттєво зменшити її прояви.

Чому важливо звернутись саме до остеопата? Справа в тому, що всі процеси, які відбуваються в людському організмі, тісно пов’язані між собою. Це означає, що порушення в одній системі може відбитися на іншій. Саме цей зв’язок і вивчає остеопатія, тому лікування остеохондрозу – комплексне. Остеопат з великим досвідом використовує в своїй роботі прийоми:

  • мануальної терапії;
  • психосоматики;
  • краніосакральної терапії тощо.

Записатись на прийом до лікаря остеопата в Києві

Для всіх, кому потрібна допомога остеопата на Оболоні в Києві, доступний запис онлайн або за телефоном. Лікар Дмитро Лободін вже багато років допомагає пацієнтам подолати широкий спектр як фізіологічних, так і психологічних хвороб. Відгуки про його роботу Ви можете побачити на сайті лікаря та в мережі Інтернет.

Що болить при остеохондрозі?

Найчастіше пацієнт відчуває сильний або ниючий біль у спині. Додатково спостерігається оніміння кінцівок.

Що не можна робити при остеохондрозі?

При захворюванні заборонені силові фізичні вправи, різкі рухи, особливо після відпочинку. Увагу слід приділити збалансованому харчуванню.

Чим небезпечний остеохондроз якщо його не лікувати?

За відсутності лікування остеохондроз буде прогресувати. Наслідками цього стає поява протрузій, гриж, остеофітів та інших патологій.

Скільки коштує лікування остеохондрозу в Києві

Ціна лікування залежить від стану пацієнта та кількості сеансів.