Психосоматика та психосоматичні розлади

Наприкінці минулого сторіччя в медицині з’явилась досить цікава гіпотеза про те, що поява багатьох захворювань тісно пов’язана з емоційним станом людини. Тобто деякі фахівці почали серйозно ставитись до думки, що психологічні стреси можуть провокувати появу фізичних патологій. Так в медичній практиці почали застосовувати новий термін – психосоматика. Згідно з офіційним визначенням, психосоматика – це напрям сучасної медицини, який вивчає вплив психологічних факторів на соматичні захворювання. Своєю чергою патології, викликані такими причинами, класифікують, як психосоматичні розлади. Лікування таких хвороб має бути комплексним, тому найкращим варіантом є допомога фахівця з остеопатії. Якщо Ви шукаєте його в Києві, зверніться до лікаря Дмитра Лободіна, який веде прийом на Оболоні.

психосоматика

Психосоматика симптоми

Перше, на що слід звернути увагу в цьому питанні – це важкість діагностики психосоматичних захворювань, адже їх прояви майже нічим не відрізняються від звичайних соматичних хвороб. Серед характерних відмінностей можна зазначити той факт, що пік погіршення стану пацієнта дуже часто збігається з моментами бурхливих душевних переживань. Окрім того, слід зазначити належність пацієнта до певних психологічних груп. Психосоматичні розлади мають широкий перелік симптомів, до яких належать:

  • біль з різноманітною локацією: в області серця; голови та шиї, живота та спини. За своїм характером та інтенсивністю імітують прояви таких хвороб, як невралгія трійчастого нерва, стенокардія, виразкова хвороба шлунку, панкреатит, остеохондроз тощо;
  • стрибки артеріального тиску, пришвидшення серцебиття, задишка, яка не пов’язана з хворобами серця або розладами дихальної системи, відчуття кому у горлі;
  • закладеність носа, порушення зору, яке зазвичай носить короткочасний характер. Досить часто психосоматичні проблеми із зором супроводжуються запамороченнями.

В багатьох пацієнтів спостерігається порушення апетиту, навіть до повної відмови від їжі. Розповсюдженим є й такий симптом, як напади психогенної нудоти, а також порушення сну та сексуальна дисфункція.

Які хвороби належать до психосоматичних?

Для того, щоб розібратись, які психосоматичні захворювання існують, слід зрозуміти простий факт – емоції дійсно можуть впливати на розвиток патології, але стати її причиною вони не здатні. Так, наприклад, під час стресу людина дійсно відчуває посилене серцебиття, підвищення тиску або спазм судин. Тобто негативна емоція виступає в ролі тригера, який провокує появу відповідних симптомів або викликає загострення вже існуючих проблем. Виходячи з цього до складу психосоматичних розладів можна віднести:

  • бронхіальну астму;
  • виразковий коліт;
  • нейродерміт;
  • ішемічну хворобу серця;
  • мігрень тощо.

Перелік цих захворювань не випадковий. Річ у тому, що в їх основі лежить тілесна реакція на психологічний розлад.

Лікування психосоматики

Психосоматика хвороб ще тільки вивчається сучасною медициною, але вже зараз можна сказати впевнено – лікувати такі проблеми необхідно комплексно. В першу чергу пацієнту знадобиться пройти курс психотерапії. Завдяки допомозі лікаря вдасться впоратись зі стресами, скорегувати поведінку, навчитись протистояти психологічним впливам. Психотерапевтичні вправи допоможуть побороти страхи, які зазвичай виникають у пацієнтів з психосоматичними розладами. Найнебезпечнішими серед них є страх смерті, втрати контролю та самотності.

лікування психосоматичних розладів

Як подолати психосоматичні хвороби остаточно? Для цього потрібно зосередитись на вирішенні не тільки психологічних проблем, а й соматичних захворювань. Тут полегшити стан пацієнта допоможуть прийоми остеопатії – мануальна терапія, центрування, краніосакральна терапія.

Записатись на прийом до лікаря остеопата в Києві

Попасти на прийом до лікаря з великим досвідом роботи просто. Вам потрібно записатись онлайн або зателефонувати адміністратору. Під час розмови Ви отримаєте відповіді на всі питання та дізнаєтесь ціну сеансу лікування та всього курсу в цілому.

Хто лікує психосоматичні захворювання?

Найчастіше пацієнтам з психосоматичними розладами рекомендують звернутись до психіатра або психолога. Кращим варіантом є звернення до остеопата, який гарантує одночасне лікування душі й тіла.

Як психосоматика впливає на здоров'я?

Серйозні розлади здатні призвести до значного погіршення фізичного стану пацієнта, тому за допомогою до спеціаліста слід звертатись якомога швидше.

Хто частіше страждає на психосоматичні розлади?

Жінки хворіють частіше за чоловіків. Досить часто на прийом до лікаря потрапляють підлітки, які не здатні самостійно впоратись з віковими проблемами.