Сколіоз у дітей лікування в Києві

види сколіозу

Чи відомо Вам, що офіційно підтверджених даних про сколіоз у тварин сьогодні не існує? Це дійсно так, адже сколіоз – це хвороба, яка притаманна тільки людям. Характеризується ця патологія викривленням окремих частин тулуба та хребта відповідно одне одного. Розвиток хвороби, як правило, починається в дитячому або підлітковому віці та, на жаль, довгий час не привертає до себе уваги. Але згодом фізіологічні зміни в організмі дитини стають помітними. Найважчими наслідками цієї хвороби є порушення розвитку внутрішніх органів та системи кровообігу. Щоб цього не сталося, необхідно своєчасно пройти якісний курс лікування у кваліфікованого остеопата Дмитра Лободіна.

сколіоз

Причини і симптоми сколіозу

Сколіоз у дітей розвивається у віці від 5 до 15 років. За статистикою, майже 80% восьмирічних малят вже має це захворювання. Існує декілька фаз розвитку патології. Перша припадає на 5-8 років, друга та найбільш виражена – на 10-14 років. Причиною викривлення є порушення рухливого стереотипу та дисбаланс м’язів, що відповідають за поставу. Дуже часто ці патології виникають з незрозумілих причин, але іноді їх появу провокують «пускові гачки», до яких належать:

 • асиметричне навантаження на спину;
 • травми;
 • неправильне положення тіла під час сидіння за столом.

До внутрішніх причин можна віднести дисплазію розвитку, уродженні аномалії, параліч тощо. Але не всі причини мають фізіологічний характер. У минулому сторіччі вчені з’ясували, що патологія може мати психологічне підґрунтя, що суттєво змінює підхід до лікування сколіозу.

Запідозрити, що у дитини розвивається сколіоз грудного відділу хребта можна за наступними симптомами:

 • одне плече розташовано вище за друге;
 • лопатки знаходяться на різній висоті або виступають від спини на різну відстань;
 • на хребті помітна S-образна деформація хребців.

Але поставити правильний діагноз та визначити ступень захворювання може тільки лікар з великим досвідом роботи.

Записатися на прийом!

Види і ступені розвитку сколіозу

Сучасна класифікація сколіозу достатньо широка. Захворювання класифікують за походженням, формою викривлення та ступенем.

 • За походженням виділяють уроджений, посттравматичний та ідіопатичний сколіоз, який має невизначену етіологію. Відомо, що ідіопатична патологія реєструється у дівчат приблизно в 4-7 разів частіше, ніж у хлопчиків.
 • За формою викривлення сколіоз розділений на С-образний, S-образний та Z-образний. Перший має одну дугу викривлення, другий – дві, третій – три.
 • За ступенем вирізняють сколіоз 1 ступеню, 2 та 3. Для першого характерний кут викривлення 5-10º. Для наступних – 11-25 та 26-50º відповідно.
види сколіозу

Окрім цього, хворобу поділяють за локалізацією викривлення, клінічною течією, та ступенем навантаження на хребет.

Лікування сколіозу хребта у дорослих

В загальній медичній практиці зазвичай використовують консервативні методи лікування сколіозу. Дітям призначають комплекс вправ, які входять до складу антисколіозної гімнастики. До того ж при прогресуючих хворобах лікарі рекомендують носіння корсетів. З одного боку, такі конструкції дійсно здатні зупинити розвиток викривлення. З іншого – корсети сприяють атрофії м’язів, які після відмови від штучної підтримки вже не здатні виконувати притаманну їм функцію належним чином. У найважчих випадках сколіоз 2 та 3 ступенів лікують хірургічним методом. Але є ще декілька можливостей подолати хворобу, які відкриває остеопатія. Процедури розділено на дві категорії.

 • Остеопатія, яка включає вплив на організм за допомогою прийомів мануальної техніки, центрування та краніосакральної терапії.
 • Психосоматика, завдання якої полягає у корекції психологічного стану, який впливає на течію та успішність лікування соматичних проблем.

Відомо, що завдяки прийомам остеопатії, спостерігається покращення стану всього організму. У тому числі у пацієнтів зникають депресії, покращується самооцінка тощо.

Записатись на прийом до лікаря остеопата в Києві

Якщо Вам потрібна допомога остеопата в Києві на Оболоні, зверніться до Дмитра Лободіна. Лікар є дипломованим фахівцем у галузі масажу, остеопатії, мануальної терапії та психології. Запис онлайн та за телефоном доступний для всіх охочих. Точну ціну лікування Ви дізнаєтесь на прийомі.

Чи можливо вилікувати сколіоз 2 ступені?

Використання прийомів остеопатії дозволяє вилікувати сколіоз 2 ступеня. Можливим це стає тільки за умови комплексного підходу.

Чи можливо вилікувати сколіоз вдома?

Вилікувати сколіоз без допомоги лікаря неможливо. Після завершення професійного курсу потрібно виконувати комплекс вправ для зупинки подальшого розвитку хвороби.

Скільки часу займає лікування сколіозу?

Кількість сеансів залежить від стану пацієнта. Але за будь-яких умов треба бути готовим до того, що проводити комплексну терапію потрібно буде проводити регулярно.

Скільки коштує лікування сколіозу в Києві?

Ціна розраховується індивідуально.