Панічні атаки: лікування, симптоми, причини

За даними спеціалістів, біля 46% людей хоча б раз в житті стикалось з приступом сильного страху, у якого, здається, немає причини. У цього стану є медична назва – панічна атака. У деяких пацієнтів, вона має одиничні випадки. Але є й ті, хто страждає на регулярні приступи, які перетворюють життя на суцільний кошмар. Впоратись з панічними атаками самостійно дуже важко. Для цього необхідні поради та медична допомога лікаря, який з’ясує причини тривожного стану та допоможе впоратись з розладом. Найкращим рішенням для пацієнтів, що страждають на панічні атаки, може стати консультація остеопата Дмитра Лободіна, який веде прийом в Києві на Оболоні.

Що таке панічна атака

Про наявність такої проблеми було відомо ще за часів Стародавньої Греції. Про нападки безпідставного страху писали Платон та Гіппократ. В 19 сторіччі захворювання відносили до проблем загальної медичної практики та ніяк не пов’язували з психікою. Пізніше цю помилку було виправлено, а в 1980 році в психіатрії вперше з’явився діагноз «панічний розлад».

У панічних атак є характерні риси. Одна з них – короткочасність. Пацієнти, які вже стикались з цією проблемою, знають, що тривалість приступу зазвичай не перевищує 30 хвилин. Ще одна особливість нападів – їх можна подолати без прийому лікарських засобів. Але це не означатиме, що зупинивши одну атаку, Ви впораєтесь з проблемою загалом.

Причини панічних атак

Панічна атака – це психологічний стан, причини появи якого досить не з’ясовано. Умовно їх поділяють на атрибутивні, що виникають за певних обставин, та спонтанні. До того ж існує декілька гіпотез, за допомогою яких фахівці намагаються пояснити причини виникнення панічних атак.

  • Генетична гіпотеза пояснює появу порушення спадковістю. Згідно з статистикою, дуже багато пацієнтів с цією патологією має родичів з аналогічним порушенням.
  • Когнітивна гіпотеза доводить, що напад провокує невірне сприйняття свого стану. Вважається, що до панічних атак більше схильні люди, які перебільшують власні відчуття.
  • Поведінкова гіпотеза передбачає, що приступ тісно пов’язаний із зовнішніми причинами, які є абсолютно реальними.

Окрім того, існує думка, що тривожні стани виникають на фоні підвищення адреналіну та інших катехоламінів. Ці речовини стимулюють роботу нервової системи, провокують посилення серцебиття та звуження просвітів судин.

Симптоми панічних атак

симптоми панічних атак

В клінічній картині існує декілька симптомів, при наявності яких можна діагностувати захворювання. До них належить:

  • тремтіння у кінцівках;
  • почуття жару або ознобу, холодний піт;
  • посилене серцебиття та дихання;
  • почуття здавленості грудної клітини та нестачі повітря;
  • нудота.

Зазвичай симптоми панічної атаки мають високу інтенсивність. За таких обставин страх стає сильнішим, що провокує чергове посилення симптоматики. Відомо, що прояви захворювання частіше спостерігаються у жінок. Деякі фахівці пов’язують це з гормональною нестабільністю представниць чарівної статі.

панічні атаки

Лікування панічних атак

Звичайно, кожного з нас цікавить, що робити при панічних атаках. Першу допомогу слід надавати собі самостійно. Пережити приступ допоможе дотримання декількох правил. Так, лікарі рекомендують максимально відокремитись від факторів, які мають негативний вплив на нервову систему. Це – гучні звуки, натовпи тощо. Дихання під час атаки має бути глибоким. Добрі результати для зняття стресу дає прогулянка на свіжому повітрі або навіть виконання легких фізичних вправ.

Якщо говорити про лікування панічних атак в глобальному сенсі, то тут в нагоді стануть прийоми остеопатії та психосоматики. Непогані результати дає виконання спеціальних вправ, підібрати які може тільки лікар з великим досвідом роботи. Медикаментозне лікування дає нетривалий ефект. Зазвичай, після закінчення прийому медикаментів захворювання повертається.

Записатись на прийом до лікаря остеопата в Києві

Зробити це Ви можете у будь-який зручний для Вас спосіб: запис онлайн, за телефоном тощо. Адміністратор підбере зручний час прийому та надасть всю необхідну інформацію про роботу лікаря. Ціна прийому залежатиме від обсягу наданих послуг та стану пацієнта.

Панічна атака що робити?

Визнати, що Ви стикнулись саме з панічною атакою, знайти спокійне місце, намагатись дихати якомога глибше та зняти напругу у м’язах.

Як довго може тривати панічна атака?

В середньому приступ панічної атаки триває 10-15 хвилин. Іноді симптоматика може спостерігатись до 1 години, але її інтенсивність дуже швидко знижується.

Чи виліковні панічні атаки

Вилікувати панічні атаки можливо, але для цього потрібно пройти курс психосоматики та психологічної корекції у досвідченого фахівця. Після його завершення слід зосередитись на впровадженні здорового способу життя.