остеопат Мітя Лободін остеопат Мітя Лободін
Міжреберна невралгія

Міжреберна невралгія

Будь-який біль лякає та викликає відчуття дискомфорту у пацієнта. Однак болі, що виникають в ділянці грудної клітки, стають причиною особливого переляку. Річ у тім, що дуже часто асоціюємо їх з серцевої діяльністю, тобто. сприймаємо як проблему, пов’язану саме із цим органом. На щастя, більшу частину таких больових синдромів викликає міжреберна невралгія. Це захворювання є запалення одного або кількох міжреберних нервів. Найчастіше невралгія спостерігається у людей похилого віку. Діти та підлітки стикаються з нею в період інтенсивного зростання.

Причини міжреберної невралгії

Причин виникнення болючого синдрому кілька. Багато з них пов’язаний зі способом життя пацієнта. Наприклад, зазначено, що міжреберна невралгія найчастіше розвивається у людей, які ведуть малоактивний спосіб життя, і навіть тих, хто переносить надмірні фізичні навантаження. Факторами ризику є зловживання алкоголем, незручна поза під час сну та роботи за столом, діабет, проблеми з імунною системою, вікові зміни судин, тривалий прийом медикаментів окремих груп тощо. Невротичний біль у грудній клітці може виникнути і з інших причин:

  • оперізуючий лишай, туберкульоз, вірус простого герпесу та інші інфекції;
  • неврити та защемлення міжреберних нервів;
  • розвиток пухлинних процесів;
  • перенесені травми.

Нерідко міжреберна невралгія спостерігається у жінок під час вагітності та менопаузи. Крім цього, існує так звана ідіопатична невралгія. Особливість цього болючого синдрому полягає в тому, що встановити його причину не вдається.

Невралгія симптоми

Головним симптомом патології є гострий біль, що посилюється при кашлі, глибоких вдихах та фізичній активності. Найчастіше вона зосереджується у верхній частині грудей та спини, а також навколо ребер. Досить поширеним симптомом є біль. Її пацієнт відчуває в ділянці, яка не відноситься до ураженої ділянки. Крім сильного болю, напади невралгії можуть супроводжуватися такими симптомами:

  • поколювання;
  • оніміння;
  • відчуття здавленості у грудній клітці.

Нерідко міжреберну патологію супроводжує м’язова невралгія. Розвиватися вона може у будь-яких м’язах людського тіла, однак у цьому випадку локалізується верхніх частинах спини та грудей.

Як відрізнити біль у серці від невралгії?

Самостійно відрізнити міжреберну невралгію від серцевого нападу дуже складно. При появі больового синдрому найкраще рішення – негайний запис онлайн або телефоном до лікаря. До прийому спеціаліста можна спробувати з’ясувати причину болю самостійно. Так, наприклад, не йдеться про серцевий напад якщо:

  • при пальпації біль посилюється, віддає в руку, плече чи поперек;
  • напад не супроводжується задишкою, яка притаманна серцевих патологій.

Виключити небезпечну для життя патологію зможе терапевт. Якщо після прийому сімейного лікаря або кардіолога з’ясується, що біль не пов’язаний із серцевою діяльністю, слід звернутися за допомогою до кваліфікованого лікаря – остеопату.

Міжреберна невралгія лікування

Перед початком лікування необхідно виключити інші можливі причини болю у грудній клітці, оскільки викликати її може не тільки запалення нервів, але й інші захворювання. Наступний крок – усунення больового синдрому. Після того, як лікар впорається з цим завданням, слід приступати до лікування. Відмінні результати у цьому випадку гарантують прийоми остеопатії та мануальної терапії, а також масаж. Якісно впливаючи на місця утиску нерва, лікар вивільняє його рецептори, відновлює положення хребців, нормалізує кровообіг та лімфовідтікання. Завдяки вмілим діям фахівця, тонус м’язів поступово відновлюється, у результаті здавлювання нерва усувається, а біль і дискомфорт зникають.

Міжреберна невралгія: як зняти біль?

На етапі, коли лікування міжреберної невралгії має на увазі усунення больового синдрому, пацієнту призначають прийом знеболювальних препаратів. Їхній підбір повинен здійснити лікар, оскільки далеко не всі звичні засоби з домашньої аптечки гарантують позитивний ефект. Якщо до симптомів міжреберної невралгії приєднався спазм м’язів, усунути його допоможуть препарати з групи міорелаксантів. Додатково фахівець може призначити протизапальні засоби.

Невралгія лікування в домашніх умовах

Як і будь-яке інше захворювання, вилікувати міжреберну невралгію вдома без допомоги лікаря не вдасться. Оптимальний варіант – відвідування остеопату та точне дотримання його рекомендацій у домашніх умовах. Так, на час лікування найкраще обмежити фізичні навантаження, уникати переохолодження та протягів. Місця запалення можна прогрівати за допомогою грілки, розтирати спиртовими розчинами. Непогані результати дають компреси із трав, вибрати які допоможе спеціаліст.

Міжреберна невралгія вправи

ЛФК при такому захворюванні, як реберна невралгія, дає хороші результати, проте приступати до неї можна лише після усунення болю та усунення запалення. Комплекс вправ підбирається лікарем індивідуально. У цьому враховується стан як хребта, а й інших органів пацієнта. Доведено, що правильно підібрані вправи мають профілактичний ефект, тому виконувати їх слід регулярно. Якщо напади міжреберної невралгії стали для вас нормою, вам варто звернутися до остеопат Міті Лободіна. Фахівець із багаторічним досвідом роботи правильно оцінить ваш стан, виявить порушення та їх причини, а також усуне їх за допомогою максимально ефективних методів лікування. Прийом пацієнтів ведеться у мальовничому районі Києва – на Оболоні. Ціну консультації, сеансу масажу, мануальної терапії можна уточнити за телефоном чи онлайн на сайті.