остеопат Мітя Лободін остеопат Мітя Лободін
Вертеброгенна люмбалгія

Вертеброгенна люмбалгія

У рейтингу найпоширеніших больових синдромів лідируючі позиції займає головний біль. На другому місці впевнено закріпився болі в попереку, названий досить складним терміном «люмбалгія». Відразу зазначимо, що люмбалгія – це не самостійне захворювання, лише синдром. Причиною розвитку можуть стати патології хребта. У цьому випадку йдеться про наявність такої проблеми як вертеброгенна люмбалгія. Залежно від розташування може бути одностороннім або двостороннім. Ще одна форма синдрому – дорсалгія, за якої біль поширюється по всій спині

Причини люмбалгії

Люмбалгія може бути викликана безліччю причин. Якщо ж говорити виключно про вертеброгенну патологію, то її викликають проблеми, пов’язані безпосередньо з патологіями хребта. Так, найчастіше, синдром люмбалгії спостерігається на тлі:

  • дегенеративно-дистрофічних змін хребта;
  • нестабільності хребетно-рухового сегмента;
  • перенесених раніше травм спини;
  • гриж та протрузій міжхребцевих дисків.

Крім цього, лікування болю в попереку може знадобитися пацієнтам з такими захворюваннями, як спондилолістез, сакроілеїт, стеноз хребетного каналу та ін. Примітно, що у чоловіків патологія розвивається частіше, ніж у жінок.

Вертеброгенна люмбалгія симптоми

Не просто головним, а, по суті, єдиним симптомом захворювання є біль у поперековому відділі. Її інтенсивність різна залежить від форми захворювання.

  • У гострому періоді частіше спостерігаються раптові напади різкого болю в поперековому відділі. Будь-які рухи в цей період провокують посилення больового синдрому. Знизити його інтенсивність можна, змінивши положення тіла, тобто знявши навантаження на хребет. На жаль, не завжди усунути синдром люмбалгії в такий спосіб вдасться. Полегшення матиме лише тимчасовий характер.
  • Якщо гостру люмбалгію не лікувати, рано чи пізно вона перейде в хронічну фазу. У цей період біль носить ниючий характер і супроводжуються тяжкістю в поперековому відділі. Інтенсивність болю не така сильна, як у гострому періоді, проте виникають вони частіше і тривають довше. Спровокувати погіршення стану при хронічній формі люмбалгії може все, що завгодно – від серйозного фізичного навантаження до будь-якого необережного руху.

Серед інших симптомів вертеброгенної люмбалгії слід відзначити підвищену стомлюваність, печіння та відчуття дискомфорту в ділянці нирок.

Лікування люмбалгії

У зв’язку з тим, що люмбалгія не є самостійним захворюванням, її лікування має вестись у двох напрямках – усуненні самого синдрому та патології, що стала його причиною. Тільки такий комплексний підхід дозволить не лише усунути біль, а й запобігти розвитку люмбалгії надалі. Найкращі результати лікування захворювань хребта гарантують остеопатія і мануальна терапія. Досвідчений лікар, який володіє їх прийомами, не лише покращить стан пацієнта, а й стимулює активізацію природних відновлювальних процесів в організмі. Курс лікування болю в попереку призначається спеціалістом індивідуально. Кількість процедур залежить від стану пацієнта – наявності супутніх патологій та занедбаності процесу.

Вертеброгенна люмбалгія лікування препаратами

Досвід терапії люмбалгії показує, що медикаментозне лікування дозволяє лише усунути біль на деякий час. При гострій течії виправданим буде прийом болезаспокійливих препаратів, підібрати які допоможе лікар. У деяких випадках може бути призначене лікування нестероїдними протизапальними засобами. При тривалому перебігу хвороби у пацієнтів можуть розвинутись депресивні стани, з’явитися судоми. Використовувати симптоматичне лікування їх усунення не слід, оскільки після завершення терапії, ці симптоми з’являться знову.

Люмбалгія лікування в домашніх умовах

Лікування люмбалгії в домашніх умовах зводиться до дотримання рекомендацій лікаря. Остеопат на прийомі розповість про правила поведінки, допустимі фізичні навантаження і вправи при люмбалгії. Самостійно призначати медикаментозне лікування та проводити його в домашніх умовах без консультації з фахівцем категорично заборонено. Виняток – необхідність оперативного усунення гострого больового синдрому. Нехтувати відвідуванням лікаря не слід. Справа в тому, що люмбалгія має серйозне ускладнення – люмбоішіалгія. Про наявність такої патології свідчать характерні симптоми – переміщення болю в область сідниць та задньої поверхні стегна, відчуття холоду та оніміння у поперековому відділі. За відсутності якісної та своєчасної допомоги синдром може призвести до паралічу ніг.

Вправи при люмбаго з ішіасом

Робити вправи при люмбаго з ішіас не тільки можна, а й потрібно. Проте є кілька правил, яких слід дотримуватись.

  • Не можна робити вправи під час гострого перебігу будь-яких захворювань. Фізичні навантаження лише посилять запалення та біль.
  • Не слід шукати в Інтернеті вправи, не проконсультувавшись з лікарем. Тільки фахівець здатний провести якісну діагностику та підібрати оптимальний комплекс.
  • Якщо вправи підібрані лікарем індивідуально, виконувати їх слід регулярно. Лише щоденні заняття гарантують тривалий ефект.

Ну і, останнє питання – де знайти досвідченого лікаря на Оболоні у Києві? Найкращим рішенням стане допомога кваліфікованого остеопату з багаторічним досвідом роботи – Миті Лободіна. Пацієнтам доступний запис онлайн або телефоном. Ціну прийому уточнить адміністратор, вартість курсу лікування розраховується індивідуально залежно від стану пацієнта та методик, що використовуються в роботі.