остеопат Мітя Лободін остеопат Мітя Лободін
Артрит і Артроз: що це таке і як їх розрізнити?

Артрит і Артроз: що це таке і як їх розрізнити?

Артрит і артроз є двома найпоширенішими захворюваннями суглобів. Незважаючи на те що вони мають схожі симптоми, ці захворювання мають різні причини і методи лікування. У цій статті ми розберемося, у чому полягає різниця між артритом і артрозом, як їх визначити і які підходи до лікування можна використовувати.

Артрит: характеристики і симптоми

Артрит – це запальне захворювання суглобів, яке може вражати різні частини тіла. Його основними симптомами є біль, набряк, почервоніння та обмеження рухливості в ураженому суглобі.

Артрит колінного суглоба

Артрит колінного суглоба може виникати через різні причини, такі як травми, інфекції або автоімунні захворювання. Симптоми артриту колінного суглоба включають біль під час руху, набряк, почервоніння і жорсткість колінного суглоба.

Артрит плечового суглоба

Артрит плечового суглоба також може бути спричинений травмами, інфекціями або аутоімунними захворюваннями. Симптоми можуть включати біль у плечі, набряк, почервоніння та обмеження рухів.

Артроз: особливості та прояви

Артроз – це дегенеративне захворювання суглобів, що проявляється зносом хрящової тканини і структурними змінами в кісткових тканинах. Симптоми артрозу включають біль, скутість і обмеження рухливості суглобів.

Коксартроз кульшового суглоба

Коксартроз кульшового суглоба характеризується зносом хрящової тканини в ділянці кульшового суглоба. Симптоми можуть включати біль у паху, стегні або коліні, кульгавість і зниження рухливості суглоба. Можливі причини коксартрозу включають старіння, надмірну вагу, травми і запальні захворювання суглобів.

Артроз плечового суглоба

Артроз плечового суглоба проявляється зносом хрящової тканини в ділянці плечового суглоба. Симптоми можуть включати біль під час руху руки, обмеження рухливості та поступове зниження функціональності суглоба. Можливі причини артрозу плечового суглоба включають старіння, травми і перевантаження.

Артроз щелепного суглоба

Артроз щелепного суглоба виникає через зношування хрящової тканини в ділянці щелепного суглоба. Симптоми можуть включати біль під час відкривання рота, хрускіт під час руху щелепи й обмеження рухливості суглоба. Можливі причини артрозу щелепного суглоба включають перевантаження, старіння, травми і неправильний прикус.

Артрит і Артроз

Артрит і артроз: різниця і порівняння

Артрит – це запальне захворювання суглобів, тоді як артроз є дегенеративним захворюванням. Симптоми артриту включають запалення, пухлину, почервоніння і ранкову скутість, тоді як при артрозі симптоми проявляються болем, обмеженням рухливості і хрускотом у суглобах.

Різниця в підході до лікування цих захворювань полягає в тому, що в разі артриту акцент робиться на зниженні запалення і болю, тоді як в разі артрозу прагнуть поліпшити рухливість суглобів і уповільнити прогресування захворювання. Важливість своєчасної діагностики полягає в тому, що неправильне лікування може погіршити стан суглобів і спричинити додаткові проблеми.

Методи діагностування артриту й артрозу

Для діагностування артриту й артрозу використовують різні методи, включно з:

Клінічне обстеження, що включає вивчення анамнезу, огляд і пальпацію суглобів.

Лабораторні аналізи крові та суглобової рідини, які можуть виявити наявність запалення та інших характеристик захворювання.

Інструментальні методи, такі як рентген або МРТ, що дають змогу оцінити структурні зміни в суглобах і навколишніх тканинах.

Артрит і артроз методи лікування

Лікування артриту й артрозу може включати різні методи, зокрема:

  • Медикаментозна терапія: застосування протизапальних, знеболювальних і хондропротекторів.
  • Фізіотерапія: комплекс фізичних вправ, спрямованих на зміцнення м’язів, розвиток рухливості суглобів і зниження болю.
  • Ортопедичні засоби: використання опор, бандажів, ортезів та індивідуально підібраного взуття для зниження навантаження на уражені суглоби.
  • Остеопатична терапія: м’який вплив на суглоби і навколишні тканини з метою відновлення функцій суглобів і поліпшення кровообігу.

Висновок: профілактика і важливість своєчасного звернення до фахівця

Профілактика артриту й артрозу передбачає регулярне виконання вправ, підтримання здорового способу життя, контроль ваги й уникнення перенапруження суглобів. Важливо своєчасно звертатися до фахівця в разі виникнення симптомів захворювання, оскільки рання діагностика і початок лікування можуть запобігти розвитку ускладнень і поліпшити якість життя пацієнта.

Остеопат Мітя Лободін допоможе вам впоратися з проблемами суглобів, викликаними артритом і артрозом. Він також займається психосоматикою і допоможе вам розібратися в можливих емоційних причинах вашого захворювання. Крім цього, Мітя Лободін пропонує комплексні вправи для лікування остеохондрозу і сколіозу, які допоможуть вам відновити здоров’я суглобів і хребта.

Не варто чекати, поки захворювання суглобів стане причиною серйозних проблем зі здоров’ям. Зверніться до професіонала, який допоможе вам розібратися в причинах болю і вибрати індивідуальну програму лікування. Піклуйтеся про своє здоров’я і не допускайте розвитку хронічних захворювань суглобів.

Поширені запитання

Як дізнатися, що у тебе артрит або артроз?

ЧЩоб дізнатися, що у вас артрит або артроз, необхідно звернутися до фахівця і пройти діагностику. Лікар проведе клінічне обстеження, призначить лабораторні аналізи та інструментальні методи (рентген, МРТ) для визначення характеристик захворювання та підтвердження діагнозу.

Що страшніше артрит чи артроз?

Порівнювати ступінь серйозності артриту й артрозу складно, оскільки обидва захворювання мають різні причини та прояви. Артрит є запальним захворюванням суглобів, яке може призвести до їхньої деструкції та втрати функції. Артроз характеризується дегенеративними змінами хрящової тканини і розвивається повільно. Обидва захворювання можуть серйозно вплинути на якість життя пацієнта, тому важливо своєчасно звернутися до лікаря і почати лікування.

Де болить під час артриту?

Біль під час артриту зазвичай локалізується в уражених суглобах і може супроводжуватися запаленням, набряком і почервонінням шкіри навколо суглоба. Больові відчуття можуть посилюватися при русі або навантаженні на суглоб і зменшуватися в стані спокою.

Чим небезпечний артрит та артроз?

Артрит та артроз можуть спричиняти біль, обмеження рухливості суглобів та погіршення якості життя. Без своєчасного лікування ці захворювання можуть призвести до хронічних змін у суглобах, деформації та втрати їхньої функції. У деяких випадках артрит може спричиняти системні запальні реакції в організмі та ушкодження інших органів і систем, включно з серцем, нирками та легенями. Тому важливо своєчасно звертатися до фахівця і приступати до лікування.