остеопат Мітя Лободін остеопат Мітя Лободін
Ефективне лікування сколіозу у дітей. (6-15 років)

Ефективне лікування сколіозу у дітей. (6-15 років)

Хоча сколіоз дуже часто діагностується у дорослих, причини появи цієї хвороби у багатьох випадках треба шукати в дитинстві. Саме діти та підлітки є найбільш вразливою для цієї патології категорією, тому багато моїх пацієнтів, яким потрібне лікування сколіозу у дітей. До мене на прийом потрапляють як малята у дошкільному віці, так й вже майже дорослі підлітки. Під час консультації нерідко з’ясовується, що допомога потрібна не тільки дітям, а й батькам. Так моїми пацієнтами стає ціла родина. Але повернімось до проблем дитячого сколіозу.

Як виникає сколіоз у дітей?

Частіше за все сколіоз діагностують у дітей початкової школи. Пов’язано це з декількома факторами. Так, наприклад, відомо, що малята обов’язково проходять щорічне обстеження, і, якщо захворювання внутрішніх органів під час таких оглядів знаходять рідко, проблем з діагностикою сколіозу у лікарів не виникає.

Причин сколіозу у дітей декілька.

  • Неправильне положення тіла малечі під час навчання.
  • Дитина веде малорухливий спосіб життя.
  • Маленький учень змушений нести на далекі відстані важкий портфель, конструкція якого не відповідає сучасним вимогам.
  • Деякі захворювання, пов’язані з нестачею в організмі вітаміну D.
  • Генетичні фактори тощо.
Ефективне лікування сколіозу у дітей. (6-15 років)

Окрім переліченого вище, не треба забувати про чисто фізіологічні аспекти. Так причина сколіозу криється у тому, що на періоди 4-6 та 10-12 років приходиться активізація росту дитини. Але, на жаль, активно у цьому віці зростає тільки м’язова тканина. Кістки та хрящі формуються набагато повільніше, що й призводить до деформації хребта.

Останнім часом з’явилась ще одна теорія виникнення сколіозу, яка отримала офіційні підтвердження. Вчені з’ясували, що це захворювання тісно пов’язане з психоемоційним станом дитини. Лікування сколіозу у дітей на ранніх стадіях є дуже важливим.

Як пов’язані лікування сколіозу та психіка дитини?

Це тільки ми, дорослі, звикли вважати дитинство безтурботною порою. Насправді недосконала дитяча психіка піддається нищівним ударам кожного дня. Негативно вплинути на неї може будь-що – сувора вчителька, під тиском якої дитина закривається ніби у мушлю, домашні тирани, у ролі яких можуть виступити не тільки мама або тато, а й сестра, брат, бабуся чи дідусь і, навіть, сусід по парті у школі. Вантаж переживань тисне на дитину не тільки у психологічному, а й у фізичному стані. Маля починає сутулитись, ніби ховаючись від навколишнього середовища, у тут необхідна комплексна допомога остеопата в Києві Дмитра Лободіна.

Задача психосоматики полягає у визначенні джерела стресу та боротьбі з ним, тому остеопат у цьому випадку виступає у ролі своєрідного психолога. Без медикаментів та фізичного впливу я акуратно з’ясовую, чого боїться дитина, що ускладнює її життя та не дає почувати себе щасливою. Після цього ми переходимо до психокорекції, яка полягає у формуванні необхідних для боротьби зі стресом якостей.

Звичайно, обійтися однією психосоматикою при лікуванні сколіозу не вдасться. Спину пацієнта необхідно розвантажити та звільнити від напруги. Для цього я використовую широкий спектр методик, багато з яких застосовують й у традиційній медицині. Паралельно з м’язами, впливу піддаються й внутрішні органи дихальної, судинної та інших систем дитини.

І на останок хочу звернутись до усіх батьків. Не зволікайте з діагностикою сколіозу у ваших діточок. Пам’ятайте, що без лікування хвороба буде прогресувати та, у решті решт, зробить вашу дитину нещасною.