остеопат Мітя Лободін остеопат Мітя Лободін
Хвороба Бехтерєва у жінок та чоловіків. Лікування та симптоми.

Хвороба Бехтерєва у жінок та чоловіків. Лікування та симптоми.

Найрозповсюдженішою скаргою пацієнтів, які звертаються до мене за допомогою, є біль у спині. У більшості з них діагностується остеохондроз – хвороба, яка вже багато років залишається лідером серед патологій хребта. Але є й такі, що стикнулись з іншою небезпекою – хвороба Бехтерєва, найчастіше у жінок. Що це за хвороба? Чому вона виникає і як побороти недуг? Я – остеопат Дмитро з Києва – відповім на всі запитання, що стосуються цієї хвороби.

хвороба бехтерєва у жінок

Як розпізнати хворобу Бехтерєва?

У патології є й інша, досить складна медична назва – анкілозуючий спондилоартрит. Характеризується ця хвороба запаленням міжхребцевих суглобів, яке спочатку залишається майже непомітним. З часом ситуація змінюється. Частини суглобів починають зрощуватись, що призводить до часткової, а згодом, й до повної втрати рухливості хребта. Симптомами хвороби Бехтерєва є:

 • біль у нижній частині спини, який стає сильнішим після спокою;
 • поступовий розвиток ригідності суглобів;
 • на пізніх стадіях спостерігаються втрата апетиту та ваги, хронічна сутулість тощо.

Впродовж всього періоду розвитку хвороби стан пацієнта постійно змінюється. Періоди покращення самопочуття змінюються погіршенням стану. Іноді симптоми захворювання повністю зникають, але це не означає, що воно відступило.

Чому виникає хвороба Бехтерєва?

На жаль, надати відповідь на це питання я не можу, адже в сучасній медицині причини хвороби залишаються невідомими. Але не все так однозначно.

 • У цього захворювання є свої «улюбленці». Так, наприклад, відомо, що хвороба Бехтерєва у жінок зустрічається майже у 3 рази рідше, ніж у чоловіків.
 • Певне значення мають генетичні чинники. Приблизно у 20% пацієнтів є близькі родичі, що страждають на хворобу Бехтерєва.
 • Останнім часом дослідники вивчають теорію впливу на розвиток патології деяких видів інфекційних захворювань. Досить часто її пов’язують з перенесенням кишкової або урогенітальної інфекцій.

Якщо говорити про вік, то найчастіше хвороба Бехтерєва у жінок та чоловіків розвивається з кінця пубертатного періоду і до 40 років.

Хвороба Бехтерєва: клінічні рекомендації

 • Діагностика

Для постановки діагнозу пацієнту призначають рентгенівське дослідження та загальний аналіз крові. Перше необхідне для виявлення змін у стані суглобів, другий – для перевірки наявності в організмі запальних процесів.

 • Медикаментозне лікування

У боротьбі з хворобою лікарі використовують широкий спектр препаратів. Серед них – нестероїдні протизапальні, антиревматичні, знеболювальні та ін. Але треба розуміти, що будь-яка терапія не зможе повністю побороти хворобу. Вона лише тимчасово покращує самопочуття пацієнта та уповільнює розвиток патології.

 • Фізіотерапія

Офіційні клінічні рекомендації щодо хвороби Бехтерєва містять інформацію про досить високу ефективність застосування фізіотерапії. Більш результативною альтернативою таким процедурам стає використання прийомів остеопатії – краніосакральної терапії та м`якої мануальної техніки.

хвороба бехтерєва у жінок

Що дає остеопатія та психодинаміка при хворобі Бехтерєва?

 • Полегшує біль, покращує рухливість суглобів хребта.
 • Звільняє внутрішні резерви організму та допомагає направити їх на боротьбу з хворобою.
 • Покращує загальний стан пацієнта.

Важливим етапом корекції стану пацієнта при хворобі Бехтерєва є робота з психосоматикою. Відомо, що однією з причин виникнення будь-яких захворювань є стрес, тому я приділяю велику увагу боротьбі саме з ним. Моє пацієнти отримують допомогу у подоланні занепокоєнь, депресивних станів, безпідставних звинувачень себе. Моє завдання – не тільки звільнити пацієнта від психосоматичних проблем, які вже є у нього, а й допомогти адаптуватися до них у подальшому, захистити людину від зовнішніх впливів сучасного життя в умовах війни.

Ще один етап моєї праці – робота з судинами, запобігання появи набряків та вирішення багатьох інших проблем.

Потрібна допомога остеопата Дмитра в Києві? Записуйтесь на прийом просто зараз!