остеопат Мітя Лободін остеопат Мітя Лободін
Ішіас – затискання сідничного нерва

Ішіас – затискання сідничного нерва

Про такий синдром, як затискання сідничного нерва, чули багато хто. А ось така патологія, як «ішіас», для людей, які не пов’язані з медициною, залишається практично невідомим. Про нього дізнаються лише після відвідин лікаря, який і ставить пацієнтові правильний діагноз. Якщо говорити науковою мовою, ішіас – це запалення сідничного нерва, що виник на тлі дистрофічних змін у хребті. Найчастіше причинами синдрому стають грижі, протрузії, остеохондроз тощо. Біль у сідничному нерві може бути викликаний і позавертебральними факторами, а саме, інфекційними процесами, важкими фізичними навантаженнями, метаболічними порушеннями.

ішіас

Защемлення сідничного нерва симптоми

Однією з особливостей ішіас є наявність характерних саме для цього захворювання симптомів. Як правило, на початку біль виникає в попереково-крижової області хребта. Далі вона поширюється у процесі сідничного нерва, тобто. переміщається до сідниць, а потім – на задню поверхню стегна, гомілки та стопи. Біль, як правило, носить нападоподібний характер і може бути ниючим, тягне або гострою. Пересування при затисканні сідничного нерва утруднена. Під час нападу єдиний спосіб полегшити біль – не рухатись. Серед інших симптомів ішіасу варто зазначити:

  • порушення процесу сечовипускання (нетримання чи утрудненість);
  • мимовільне посмикування ногою, відчуття печіння в промежині або кінцівки;
  • слабкість м’язів, розташованих у гомілки та стопі.

Ще одним характерним симптомом захворювання є посилення болю під час натягу м’язів. Виникає він при підйомі голови, піднятті ноги та ін. Серед найбільш небезпечних проявів, що свідчать про хронізацію процесу, відзначається постійна кульгавість під час ходьби та дегенеративні процеси м’язів ноги.

Лікування сідничного нерва

Так як затискання сідничного нерва супроводжується досить інтенсивними болями, лікування ішіасу ведеться у двох напрямках. У першу чергу пацієнту призначається курс медикаментозних препаратів та лікувальних процедур, спрямованих на усунення больового синдрому. Інтенсивні дії у гострій фазі захворювання виключені, тому ідеальним варіантом у цьому випадку стають мануальна терапія та остеопатія. Використання цих методик як «звільняє» защемлений нерв, та й нормалізує загальний стан пацієнта. Завдяки цьому запускається процес відновлення організму, який допомагає уникнути проблем надалі. Ще одним ефективним способом боротьби з ішіас є масаж.

Ліки від затискання сідничного нерва

Перше, що потрібно знати про медикаментозне лікування захворювання – те, що ефект від нього нетривалий. Популярне лікування ішіасу уколами лише ненадовго усуває біль та знімає запалення. Використовувати анальгетики, нестероїдні засоби слід лише за призначенням лікаря та не довше за призначений курс. Потрібно пам’ятати, що препарати цих груп мають низку серйозних протипоказань і можуть погіршити стан пацієнта.

Масаж від затискання сідничного нерва

Масаж при ішіасі дає добрі результати, але тільки в тому випадку, якщо його виконує фахівець. Завдяки правильному та своєчасному впливу, вдається усунути спазм, зняти набряклість і позбутися гіпертонусу сухожиль. Тип масажу лікар обирає індивідуально. Хороші результати гарантує точковий вплив на внутрішню та пахвинну частину стегна. Після роботи з цією зоною фахівець переходить на сідниці та зовнішню поверхню стегна. Для гарантії максимально якісного впливу точковий масаж може доповнюватися загального прийомами.

Затискання сідничного нерва лікування вдома

Як зняти запалення сідничного нерва в домашніх умовах? Відповідь це питання цікавить всіх пацієнтів, які зіштовхнулися з цією проблемою. На жаль, упоратися з недугою без допомоги лікаря неможливо. Зняти біль на деякий час допоможе прийом знеболювального препарату та прийняття зручного положення. Не забувайте, що досягнутий ефект буде короткочасним. Незабаром ішіас знову нагадає про себе болем, купірувати який з кожним разом буде все складніше. Крім цього, варто пам’ятати про те, що робити не можна в жодному разі. Категорично заборонено розтирати та гріти область запалення, активно рухатися, ігнорувати больовий синдром.

Вправи при затисканні сідничного нерва

У період загострення виконувати вправи при ішіас не потрібно. Найкращий ефект гарантує максимальне зниження фізичної активності. Лікувальна фізкультура показана після усунення больового синдрому, усунення запального процесу, а також проходження курсу масажу, мануальної терапії та остеопатії. Важливим аспектом є лікування основного захворювання, оскільки ишиас – не самостійна патологія, лише наслідок порушень хребта. Комплекс вправ для реабілітації після перенесеного запалення та профілактики розвитку патологій надалі розробляється фахівцем.

Отримати кваліфіковану допомогу остеопата у Києві на Оболоні Ви можете, записавшись на прийом до Дмитра Лободіна. Лікар із багаторічним досвідом роботи проведе огляд, виявить причину захворювання, призначить та проведе ефективну терапію защемлення сідничного нерва. Запис онлайн на сайті доступний у будь-який зручний для пацієнта час. Ціна розраховується індивідуально залежно від призначеного курсу лікування. Не забувайте відповідь на запитання «Чи може пройти ішіас сам?» був і залишається негативним.